Spilvens, kas nodrošinās vissaldāko miegu – kādi ir spilvenu veidi un kādu spilvenu izvēlēties sev?

Ir daudz dažādu faktoru, kas ietekmē izgulēšanos, bet ir pilnīgi skaidrs, ka jums diez vai izdosies viegli nokļūt sapņu valstībā, ja jūsu galva atradīsies uz nepiemērota spilvena. Labās ziņas ir tādas, ka pastāv vesels lērums spilvenu veidu, no kā izvēlēties, kas gan vienlaikus ir arī sliktās ziņas, jo tas apgrūtina īstā spilvena izvēli. Tāpēc, lai jūs neapjuktu spilvenu veidu daudzveidībā, šajā rakstā palīdzēsim saprast to iespējas un atšķirības starp tiem, lai palīdzētu jums pieņemt lēmumu brīdī, kad izvēlēsieties savu nākamo spilvenu.

Spalvu spilveni

Spalvu un dūnu spilveni to īpašniekiem piedāvā mīkstumu un atbalstu, kā arī lieliski pielāgojas galvas formai. Spalvas, kas tiek izmantotas kvalitatīvos spilvenos, ir pavisam nelielas un stipri ieliekušās – pārsteidzošā kārtā, katra no šīm spalvām ir tikpat izturīga kā oglekļa šķiedra. Tāpēc var teikt, ka spalvas ir kā dabīgas atsperes, kas vienmēr atbalstīs jūsu galvu.

Dūnu spilveni

Ja jūs vēlaties pašu mīkstāko un maigāko spilvenu, izvēlieties dūnu spilvenu. Dūnas ir putnu mīkstās apakšējās spalvas, un tās ir daudz mīkstākas par augšējām putnu spalvām. Dūnu spilveni ir mīksti, pufīgi un lokani, tāpēc tie plaši pazīstami kā greznības simbols. Populārākais dūnu spilvenu tips izmanto Eiropas zosu dūnas, kuru izmēra un svara attiecība ir virs 600. Svarīgi atcerēties, ka dūnu spilveni ir mīksti, viegli un ērti, bet nav paredzēti tam, lai sniegtu atbalstu jūsu galvai.

Memory foam spilveni

Memory foam spilveni ir lieliska izvēlē tāpēc, ka to forma pielāgosies jūsu ķermenim visas nakts garumā. Tie palīdz nepārtraukti saglabāt komfortablu gulēšanas pozu, jo spilvens pielāgojas jūsu ķermeņa formai, kas ļauj jūsu pleciem, kaklam un galvai atrasties dabīgā pozīcijā. Miegā kustoties, memory foam spilveni paši pielāgojas jūsu gulēšanas pozīcijai, ļaujot jums visu laiku justies komfortabli. Šāda pildījuma spilveni atrodami dažādās formās un izmēros, kā arī tiek ražoti tā, lai atgūtu savu dabīgo formu dažādos ātrumos.

Mikrogranulu spilveni

Mikrogranulu spilveni sastāv no sīkām granulām, ko ražo no polistirola, kas nodrošina cietumu galvas atbalstam. Uzskatāmākais šī spilvenu veida piemērs ir ceļojumu kakla spilveni, kurus parasti ražo tieši no šīm granulām.

Griķu spilveni

Meklējat ko dabīgu un ražotu no augiem? Griķu spilveni ir ražoti no griķu sēklu čaulām, kas ļauj tiem nodrošināt cietu atbalstu jūsu galvai. Tāpat griķu spilveni parasti ir arī vieni no pieejamākajiem cenas ziņā, kas ir nenoliedzama priekšrocība. Tiesa gan, griķu spilveni diez vai saņems labākās atsauksmes no tiem, kam patīk ļoti mīksti spilveni, jo šajā jomā tie pārliecinoši zaudē spalvu un dūnu spilveniem. Taču, ja jums nepieciešams spilvens, kas sniedz pienācīgu atbalstu galvai, griķu spilvens noteikti būs viena no labākajām izvēlēm.

Miega apnojas spilveni

Vai jūs guļat ar skābekļa masku miega apnojas dēļ? Šādā gadījumā var palīdzēt īpašie miega apnojas spilveni, kuri ir veidoti tā, lai būtu iespējams ērti novietot CPAP ierīces caurules un vadus. Šāda veida spilvenus parasti ražo ar poliestera šķiedras vai putu pildījumu. Ir svarīgi īpašo miega apnojas spilvenu vispirms izmēģināt kopā ar savu ierīci, lai saprastu vai tā augstums un ērtums ir piemērots jūsu vajadzībām.

Kakla spilveni

Kakla spilveni ir īpaši veidoti tā, lai atbalstītu jūsu mugurkaulu, un jūsu galva un kakls būtu pareizi novietoti komfortablai gulēšanai.

Ķermeņa spilveni

Pieglaudieties ķermeņa spilvenam – šie garie (parasti ap 135 cm) spilveni var tikt novietoti starp jūsu kājām, lai atbalstītu jūsu vidukli un jostasvietu. Tāpat tie ir lieliski piemēroti tam, lai nakts laikā tiem pieglaustos vai tos apskautu. Šāda veida spilveni var lieti noderēt grūtniecības laikā.

Jostasvietas spilveni

Ja jums ir problēmas ar sāpēm muguras lejasdaļā, jostasvietas spilvens varētu būt tieši tas, kas jums vajadzīgs! Šāda veida spilveni sniedz atbalstu nedaudz virs jostasvietas reģiona, ļaujot muguras lejasdaļai atpūsties dabīgā veidā!

Pozicionēšanas spilveni

Pozicionēšanas spilveniem ir trīsstūrveida forma, kas ļauj tos izmantot, lai atbalstītu dažādas ķermeņa daļas. Šādi spilveni parasti tiek piepildīti ar putām, poliestera šķiedru vai abu iepriekšminēto kombināciju. Tie ir lieliski piemēroti lasīšanai gultā vai ķermeņa augšdaļas pozicionēšanai, lai atvieglotu gremošanas trakta problēmas. Pozicionēšanas spilvenu var izmantot arī lai paceltu jūsu kājas un pēdas vēnu varikozes radītā diskomforta mazināšanai. Šādi spilveni ir arī lieliski piemēroti grūtniecēm, jo tie spēj palīdzēt atbalstīt vēderu otrā un trešā trimestra laikā.

Multum spilveni Latvijā.

Mēs lepojamies, ka Multum spilvenus ir iecienījuši, kā mūziķi, tā arī sportisti. Īpaši rekomendējam iegādāties spilvenus šoferiem-tālbraucējiem un ilgstoša, sēdoša darba veicējiem.

Māris Urtāns – sportists                                       Kaspars Markševics – mūziķis

Pētnieku komanda Vācijā ilgu laiku strādājusi pie šī produkta, lai padarītu to pielāgojamu visa veida gulētājiem.

Spilvens sastāv no trim slāņiem – cietā, mīkstā un vidusslāņa. Ja esiet pieradis gulēt uz cietāka spilvena, vienkārša apgrieziet spilvenu uz attiecīgo pusi.

Slāņi ir izņemami – tas nozīmē, ka spilveni lieliski derēs tiem, kas guļ uz muguras, vēdera un sāniem. Attiecīgi, guliet uz trim, diviem, vai atstājiet tikai vienu slāni pēc nepieciešamības, pārējos izņemot laukā.

Vairāk par spilvenu variet uzzināt spiežot zemāk uz produkta!

Jaunākās Paaudzes Spilvens.